Yageo 9T12062A4531DAHFT
9T12062A4531DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4531DAHFT
Brief Description
RES SMD 4.53K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4531DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A4531DAHFT
QUANTITY
9T12062A4531DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4531DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4531DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.53k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4531DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4531DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4531DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4531DAHFT
RES 412 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
JUMPER-H1502TR/A3049N/H1500TR 8" datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 26POS DUAL TIN datasheet.pdf
FIXED IND 6.8MH 160MA 10 OHM TH datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC CPLD 980MC 6.2NS 144TQFP datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS R/A GOLD datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP-SET datasheet.pdf
HSI NARROW datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf