Yageo 9T12062A4642CAHFT
9T12062A4642CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4642CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 46.4KOHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4642CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A4642CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A4642CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4642CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4642CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4642CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4642CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4642CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4642CAHFT
CASE PLASTIC BLACK 17"L X 14.5"W datasheet.pdf
GDT 150V 20% 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 20% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
RES 1.11673K OHM 2W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
T50ROSEC5A BLK EDGE CLIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 400V 260MA 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 12PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf