Yageo 9T12062A4753DBHFT
9T12062A4753DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4753DBHFT
Brief Description
RES SMD 475K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4753DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A4753DBHFT
QUANTITY
9T12062A4753DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4753DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4753DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)475k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4753DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4753DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4753DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4753DBHFT
IC DRVR MOSF 2CH SYC BUCK 16-QFN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7.5A 12V datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1.5A 20HTSSOP datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV 2CH OPEN DRN 8DIP datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS SOT23-8 datasheet.pdf
CAP MICA 6800PF 5% 300V RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 140 OHM 1206 datasheet.pdf
RES 120K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 250VWM 405VC DO214AA datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE 0-240WG 4-20MA datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1000UF 40V CHA MNT datasheet.pdf