Yageo 9T12062A4990BBHFT
9T12062A4990BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4990BBHFT
Brief Description
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4990BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A4990BBHFT
QUANTITY
9T12062A4990BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4990BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4990BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4990BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4990BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4990BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4990BBHFT
CONN EDGECARD 86POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
EVALUATION KIT FOR DF datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BLACK 100' datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP 2POS REV T/H datasheet.pdf
RES 210 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
4.2MM WTB RAHDR W/O MNTFLG 4SN datasheet.pdf
RES 6.19M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
CAP MICA 1200PF 2% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 2.1A 72 MOHM SMD datasheet.pdf