Yageo 9T12062A4990CAHFT
9T12062A4990CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4990CAHFT
Brief Description
RES SMD 499 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4990CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A4990CAHFT
QUANTITY
9T12062A4990CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4990CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4990CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4990CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4990CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4990CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4990CAHFT
IDC CABLE-ASC64G/ AE64G / ASC64G datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 6A datasheet.pdf
ID ISC.ANT1400/760-B GATEANTENNA datasheet.pdf
VARISTOR 35.1V 1KA DISC 14MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
IC FPGA 450 I/O 672BGA datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
ENCLOSURE MOUNTING PLATE datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR STD 5-VSOF datasheet.pdf
CAP CER 27PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf