Yageo 9T12062A4990FBHFT
9T12062A4990FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4990FBHFT
Brief Description
RES SMD 499 OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4990FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A4990FBHFT
QUANTITY
9T12062A4990FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4990FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4990FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4990FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4990FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4990FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4990FBHFT
RES 2.7K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 20% AXIAL datasheet.pdf
CYCLE START datasheet.pdf
JFET N-CH 30V 625MW TO92 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
MAGNETICS RF TRANSFORMER datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 54MM datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 1800 UH 25% datasheet.pdf