Yageo 9T12062A4993BAHFT
9T12062A4993BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4993BAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 499K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4993BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A4993BAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A4993BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4993BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4993BAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4993BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4993BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4993BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4993BAHFT
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMC datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG RED 1000' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 200V SCREW datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V 10% BX 0805 datasheet.pdf