Yageo 9T12062A4993BAHFT
9T12062A4993BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4993BAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 499K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4993BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A4993BAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A4993BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4993BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4993BAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4993BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4993BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4993BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4993BAHFT
CONN SPRING 70POS DUAL .137 PCB datasheet.pdf
RES SMD 0.3 OHM 5% 25W TO126 datasheet.pdf
IC DATA SELECTOR/MUX SGL 16SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 45POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
IC FPGA 552 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
RES 5.11M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf