Yageo 9T12062A4993CBHFT
9T12062A4993CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4993CBHFT
Brief Description
RES SMD 499K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4993CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A4993CBHFT
QUANTITY
9T12062A4993CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4993CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4993CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4993CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4993CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4993CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4993CBHFT
IC REG LDO 3.6V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 115MA 3.4 OHM TH datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 5A 9V datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
EXTRACTION TOOL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A DO201AD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 600MA 250 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT SKT datasheet.pdf