Yageo 9T12062A4993DAHFT
9T12062A4993DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4993DAHFT
Brief Description
RES SMD 499K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4993DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A4993DAHFT
QUANTITY
9T12062A4993DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4993DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4993DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4993DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4993DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4993DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4993DAHFT
DIODE SCHOTTKY 15V 1A DO214BA datasheet.pdf
RES 4K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
XMITTER VERSATILE LINK HORZ datasheet.pdf
FIXED IND 252UH 440MA 900 MOHM datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 13 SILVER datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 680MA 380 MOHM datasheet.pdf
RES 18.9K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2M OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
SR BTS 3 ASY 300V 60A SS SCREW datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 240A D2PAK datasheet.pdf