Yageo 9T12062A49R9CAHFT
9T12062A49R9CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A49R9CAHFT
Brief Description
RES SMD 49.9 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A49R9CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A49R9CAHFT
QUANTITY
9T12062A49R9CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A49R9CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A49R9CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A49R9CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A49R9CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A49R9CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A49R9CAHFT
BEZEL KIT SUB-CUB-R SERIES RECT datasheet.pdf
PEN MARKING FINE TIP BLK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 45.3 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 1.8A 60 MOHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 950MA 135 MOHM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3.1V 3-USP datasheet.pdf