Yageo 9T12062A5112BBHFT
9T12062A5112BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A5112BBHFT
Brief Description
RES SMD 51.1K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A5112BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A5112BBHFT
QUANTITY
9T12062A5112BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A5112BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A5112BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A5112BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A5112BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A5112BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A5112BBHFT
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 10% 1206 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 7/16" datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES MO 3W 4.7K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 150PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 2MM R/A W/LATCH 5POS datasheet.pdf
FIXED IND 5.1NH 800MA 83 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 60V AXIAL datasheet.pdf