Yageo 9T12062A5113CBHFT
9T12062A5113CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A5113CBHFT
Brief Description
RES SMD 511K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A5113CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A5113CBHFT
QUANTITY
9T12062A5113CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A5113CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A5113CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)511k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A5113CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A5113CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A5113CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A5113CBHFT
IC REG LDO 3.3V 1A 20HTSSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 250 OHM 5% 100W datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.6KV 90A datasheet.pdf
CONN RECEPT 140POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC QUAD-PORT EQUIP MGR 64HTQFP datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
SWITCH SIDE SENSING WIRELESS datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf