Yageo 9T12062A5360CBHFT
9T12062A5360CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A5360CBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 536 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A5360CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A5360CBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A5360CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A5360CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A5360CBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)536
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A5360CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A5360CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A5360CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A5360CBHFT
THYRISTR SIBOD 230V 250A DO201AD datasheet.pdf
EVAL BOARD ACCELEROMETER Y-AXIS datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN RING TERM #10 INSUL datasheet.pdf
MOUNTING MAGNET FOR 9070 datasheet.pdf
CABLE CLAMP 1.25" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf