Yageo 9T12062A5362FBHFT
9T12062A5362FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A5362FBHFT
Brief Description
RES SMD 53.6K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A5362FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A5362FBHFT
QUANTITY
9T12062A5362FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A5362FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A5362FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)53.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A5362FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A5362FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A5362FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A5362FBHFT
BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM datasheet.pdf
IC NVSRAM 1MBIT 70NS 34LPM datasheet.pdf
BP SHROUD LF datasheet.pdf
HARDWARE 0.8MM 44-PIN QFP datasheet.pdf
RES SMD 6.81KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 18K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
LENS 5MM LENS PLAIN END CLEAR datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR LTC5584 datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf