Yageo 9T12062A5363CAHFT
9T12062A5363CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A5363CAHFT
Brief Description
RES SMD 536K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A5363CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A5363CAHFT
QUANTITY
9T12062A5363CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A5363CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A5363CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)536k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A5363CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A5363CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A5363CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A5363CAHFT
FIXED IND 15UH 3A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RECEPT 10POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf