Yageo 9T12062A5492BAHFT
9T12062A5492BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A5492BAHFT
Brief Description
RES SMD 54.9K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A5492BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A5492BAHFT
QUANTITY
9T12062A5492BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A5492BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A5492BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)54.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A5492BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A5492BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A5492BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A5492BAHFT
RES SMD 301 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC INVERTER SGL SCHMITT 5TSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 125POS TYPE B VERT datasheet.pdf
RES MO 1/2W 0.1 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 500MA 383.7 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER BP 140POS 10COL VERT datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 490MA 960 MOHM datasheet.pdf