Yageo 9T12062A5602BAHFT
9T12062A5602BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A5602BAHFT
Brief Description
RES SMD 56K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A5602BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A5602BAHFT
QUANTITY
9T12062A5602BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A5602BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A5602BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)56k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A5602BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A5602BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A5602BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A5602BAHFT
CONN HEADER .05" 10POS DUAL R/A datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 25V 50MA 2EFP datasheet.pdf
SW LIMIT SPDT .1A PIN PLNGR 125V datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 51K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
ENCODER ROTARY datasheet.pdf
HDI SR50 RECP ASSY 2ROW 128POS datasheet.pdf