Yageo 9T12062A5602FBHFT
9T12062A5602FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A5602FBHFT
Brief Description
RES SMD 56K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A5602FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A5602FBHFT
QUANTITY
9T12062A5602FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A5602FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A5602FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)56k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A5602FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A5602FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A5602FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A5602FBHFT
TRANS PNP 100V 1A SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 2.55M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEADER COUPLER 5.08MM 6POS BK datasheet.pdf
TRANSMITTER/RCVR RS232 28-SSOP datasheet.pdf
CORD COILED DUAL COND GND 20' datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 68PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
PTC THERM RESETTABLE FUSES 20% datasheet.pdf
CONN FFC TOP 10POS 0.50MM R/A datasheet.pdf