Yageo 9T12062A5603BAHFT
9T12062A5603BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A5603BAHFT
Brief Description
RES SMD 560K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A5603BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A5603BAHFT
QUANTITY
9T12062A5603BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A5603BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A5603BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)560k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A5603BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A5603BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A5603BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A5603BAHFT
CONVERTER DC/DC 3.3V 10W OUT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 9.7PF 100V U2J 0805 datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 30POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
GDT 260V 20% 20KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf