Yageo 9T12062A5603BAHFT
9T12062A5603BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A5603BAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 560K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A5603BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A5603BAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A5603BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A5603BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A5603BAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)560k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A5603BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A5603BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A5603BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A5603BAHFT
CONN RCA JACK METAL R/A BLK PCB datasheet.pdf
IC RESET CPU BIPOLAR 3.4V 5SSOP datasheet.pdf
HEADER OPEN TURR 3LVL.300 16POS datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SERIAL 8-DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 72POS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48V 700W datasheet.pdf