Yageo 9T12062A5603CAHFT
9T12062A5603CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A5603CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 560K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A5603CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A5603CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A5603CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A5603CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A5603CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)560k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A5603CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A5603CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A5603CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A5603CAHFT
MULTI-PAIR 4COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 500KHZ TSOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 2.1M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 5SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf