Yageo 9T12062A5620BBHFT
9T12062A5620BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A5620BBHFT
Brief Description
RES SMD 562 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A5620BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A5620BBHFT
QUANTITY
9T12062A5620BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A5620BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A5620BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)562
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A5620BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A5620BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A5620BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A5620BBHFT
BOARD TERMINAL TURRET SGL 19POS datasheet.pdf
LABEL S LAM DM VNL WHT 1X.75" datasheet.pdf
HEADER OPEN .025"DIA .300 20POS datasheet.pdf
CONN HOUSING 30POS 2MM W/O KEY datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 36-75VIN 05VOUT datasheet.pdf
IC FPGA 175 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CAP FILM 1800PF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf