Yageo 9T12062A5762DAHFT
9T12062A5762DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A5762DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 57.6K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A5762DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A5762DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A5762DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A5762DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A5762DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A5762DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A5762DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A5762DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A5762DAHFT
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V AXIAL datasheet.pdf
HDR STR SR.100 TP-2P3S S datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE TELPOWER 175A 80V CUR-LIMIT datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FILTER EXHAUST LT GREY datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 24POS datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/PINS datasheet.pdf