Yageo 9T12062A5903BBHFT
9T12062A5903BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A5903BBHFT
Brief Description
RES SMD 590K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A5903BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A5903BBHFT
QUANTITY
9T12062A5903BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A5903BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A5903BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)590k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A5903BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A5903BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A5903BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A5903BBHFT
IC REG CTRLR BUCK BST PWM 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 100V 2A DO214AC datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN 15VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 470PF 10V X7R 01005 datasheet.pdf