Yageo 9T12062A61R9BBHFT
9T12062A61R9BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A61R9BBHFT
Brief Description
RES SMD 61.9 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A61R9BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A61R9BBHFT
QUANTITY
9T12062A61R9BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A61R9BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A61R9BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)61.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A61R9BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A61R9BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A61R9BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A61R9BBHFT
IC VIDEO DIFF AMP HS 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 48.7 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC CPU DISPLAT 18BIT 40-LLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CAP FILM 5UF 5% 500VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf