Yageo 9T12062A6201FBHFT
9T12062A6201FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A6201FBHFT
Brief Description
RES SMD 6.2K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A6201FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A6201FBHFT
QUANTITY
9T12062A6201FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A6201FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A6201FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A6201FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A6201FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A6201FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A6201FBHFT
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 300V 1.95A TO-220F datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 2KV X7R 2220 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 133 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 560V 3.5A datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
3,3UF 16V 10X7X3,5MM 125C 20000H datasheet.pdf