Yageo 9T12062A6202BBHFT
9T12062A6202BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A6202BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 62K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A6202BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A6202BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A6202BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A6202BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A6202BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A6202BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A6202BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A6202BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A6202BBHFT
TRANS NPN 80V 6A TO-220 datasheet.pdf
IC HS DIFF LINE RECEIVER 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 200POS TYPE E VERT datasheet.pdf
RES MO 1W 240 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 9PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
POT SLIDE 10K OHM .25W 45MM datasheet.pdf
ROLL, HOOK & LOOP, 1/2" X 5-YD, datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf