Yageo 9T12062A6202DAHFT
9T12062A6202DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A6202DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 62K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A6202DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A6202DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A6202DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A6202DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A6202DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A6202DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A6202DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A6202DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A6202DAHFT
TRANS NPN DARL 80V 1A TO-126 datasheet.pdf
LED GRN DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 4PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 30A 32VDC BLADE datasheet.pdf
WELD WRAP 1 1/2" BLACK 150' datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
FILT DSUB 15POS M-F ADPTR datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf