Yageo 9T12062A62R0CBHFT
9T12062A62R0CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A62R0CBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 62 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A62R0CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A62R0CBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A62R0CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A62R0CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A62R0CBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A62R0CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A62R0CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A62R0CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A62R0CBHFT
POT 20K OHM 1/20W LINEAR datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 66MHZ 357BGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS CBL MNT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 25J OLIVE datasheet.pdf
CABLE 4POS M12 PLUG-PLUG 0.5M datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
VARISTOR 1080V 40KA ENCASED datasheet.pdf
Connector Socket 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DFN-8 STENCIL datasheet.pdf
D-SUB SOLDER METAL BR datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V datasheet.pdf