Yageo 9T12062A6340DAHFT
9T12062A6340DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A6340DAHFT
Brief Description
RES SMD 634 OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A6340DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A6340DAHFT
QUANTITY
9T12062A6340DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A6340DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A6340DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A6340DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A6340DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A6340DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A6340DAHFT
DIODE GEN 1.2KV 85A POWIRTAB datasheet.pdf
SIDAC/FUSE 4CHP 58V 400A 12SIP datasheet.pdf
CARD MALE EXTENDER .156 56POS AU datasheet.pdf
RES SMD 1.18 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V R2H 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 13pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
CRYSTAL 26.00 MHZ 10.0PF SMD datasheet.pdf
1UF 100V 5X11 datasheet.pdf