Yageo 9T12062A6490BBHFT
9T12062A6490BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A6490BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 649 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A6490BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A6490BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A6490BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A6490BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A6490BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A6490BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A6490BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A6490BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A6490BBHFT
CONN HEADER .100 DUAL STR 50POS datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1.5A 8SOPWRPAD datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 18-36VIN +/-12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY SMD TIN 10POS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 4SMD datasheet.pdf
POT 300 OHM 300W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 16A datasheet.pdf