Yageo 9T12062A6491DAHFT
9T12062A6491DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A6491DAHFT
Brief Description
RES SMD 6.49K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A6491DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A6491DAHFT
QUANTITY
9T12062A6491DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A6491DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A6491DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.49k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A6491DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A6491DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A6491DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A6491DAHFT
CONN FPC BOTTOM 90POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
IGBT 600V 75A 400W TO247 datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 9.45"L X 6.3"W datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 5W SMBG datasheet.pdf