Yageo 9T12062A6810CBHFT
9T12062A6810CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A6810CBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 681 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A6810CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A6810CBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A6810CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A6810CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A6810CBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A6810CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A6810CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A6810CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A6810CBHFT
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5MM datasheet.pdf
LED SUPERBRIGHT RED datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 0.047 OHM 5% 1/4W 1220 datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 20POS GOLD SMD datasheet.pdf
RES 3.4 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MAXI CON-X GROMMET datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf