Yageo 9T12062A68R0BAHFT
9T12062A68R0BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A68R0BAHFT
Brief Description
RES SMD 68 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A68R0BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A68R0BAHFT
QUANTITY
9T12062A68R0BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A68R0BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A68R0BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A68R0BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A68R0BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A68R0BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A68R0BAHFT
CONN SOCKET SIP 20POS GOLD datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 30A 12V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 15A 125V datasheet.pdf
RES 11.5 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 422K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 221K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 900MA 370 MOHM TH datasheet.pdf
TRAK STARTER MINI USB DEV SYSTEM datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1760HBGA datasheet.pdf
RES 1.997K OHM 0.6W 0.005% RAD datasheet.pdf