Yageo 9T12062A68R1DBHFT
9T12062A68R1DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A68R1DBHFT
Brief Description
RES SMD 68.1 OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A68R1DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A68R1DBHFT
QUANTITY
9T12062A68R1DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A68R1DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A68R1DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A68R1DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A68R1DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A68R1DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A68R1DBHFT
IC TEMP SWTCH OPEN DRAIN SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 R/A datasheet.pdf
IC COMPARATOR IDENTITY 8B 20SO datasheet.pdf
TVS DIODE 434VWM 698VC SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FLASH SD CARD 32GB datasheet.pdf
OSC MEMS 4.0960MHZ CMOS SMD datasheet.pdf