Yageo 9T12062A6980DAHFT
9T12062A6980DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A6980DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 698 OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A6980DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A6980DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A6980DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A6980DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A6980DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)698
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A6980DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A6980DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A6980DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A6980DAHFT
IC REG LDO 3.1V 0.15A MINI5D datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
COVER DUCT PVC ORANGE 2"X 6' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 EYELET datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
TRIMMER 47K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
ROTARY ENCODER datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 3.5MM datasheet.pdf