Yageo 9T12062A6982FBHFT
9T12062A6982FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A6982FBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 69.8K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A6982FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A6982FBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A6982FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A6982FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A6982FBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A6982FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A6982FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A6982FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A6982FBHFT
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 0.82 OHM 2% 1/3W 0805 datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 10A ROLL PLNGR datasheet.pdf
CONN PLATE DBL-LOCK 2POS NATURAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 12A 11.5 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 2.54MM T/H datasheet.pdf