Yageo 9T12062A69R8FBHFT
9T12062A69R8FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A69R8FBHFT
Brief Description
RES SMD 69.8 OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A69R8FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A69R8FBHFT
QUANTITY
9T12062A69R8FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A69R8FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A69R8FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A69R8FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A69R8FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A69R8FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A69R8FBHFT
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE MODULE 2.2KV 2000A PWRDISC datasheet.pdf
HEADER 4POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 150MA 800 MOHM datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
RES SMD 3.24KOHM 0.01% 1/5W 0805 datasheet.pdf
MODULE DIODE 1000V 60A ADD-A-PAK datasheet.pdf
350 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 0.1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 30W datasheet.pdf