Yageo 9T12062A71R5BBHFT
9T12062A71R5BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A71R5BBHFT
Brief Description
RES SMD 71.5 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A71R5BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A71R5BBHFT
QUANTITY
9T12062A71R5BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A71R5BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A71R5BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)71.5
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A71R5BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A71R5BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A71R5BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A71R5BBHFT
IDC CABLE - CKC40G/AE40M/CKC40G datasheet.pdf
RES SMD 422K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT PIN CRIMP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS 133.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FRAM datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
2MM H.M TYPE A PIN ASSY. datasheet.pdf