Yageo 9T12062A7320BBHFT
9T12062A7320BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A7320BBHFT
Brief Description
RES SMD 732 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A7320BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A7320BBHFT
QUANTITY
9T12062A7320BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A7320BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A7320BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A7320BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A7320BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A7320BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A7320BBHFT
RES SMD 2.4K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SL-SMT5.00/03/90G 3.2SN BK datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.9A 40.8 MOHM datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 0.6A TO-236AB datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
A/L UNIV HDR 16P ACT PIN BLUE datasheet.pdf
YELLOW BRSHD METL BEZEL, FLAT datasheet.pdf
SILICON 28V HYPERABRUPT VARACTOR DIODES IC datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 320 CLBs, 5000 Gates, 270MHz, 320-Cell, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf