Yageo 9T12062A7323DAHFT
9T12062A7323DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A7323DAHFT
Brief Description
RES SMD 732K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A7323DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A7323DAHFT
QUANTITY
9T12062A7323DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A7323DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A7323DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A7323DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A7323DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A7323DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A7323DAHFT
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 50W 5% TO220 datasheet.pdf
HEATSINK 170X30MM datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE 9COND 16AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
IC OPAMP GP 40KHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
TVS DIODE 185VWM 328VC AXIAL datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
OSC OCXO 20MHZ CMOS DIP datasheet.pdf