Yageo 9T12062A73R2DBHFT
9T12062A73R2DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A73R2DBHFT
Brief Description
RES SMD 73.2 OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A73R2DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A73R2DBHFT
QUANTITY
9T12062A73R2DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A73R2DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A73R2DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)73.2
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A73R2DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A73R2DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A73R2DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A73R2DBHFT
RES SMD 9.76KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONNECTOR PCI EXPRESS 16POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
IC CONV BUCK 650MA 16-WLP datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X4 R/G,R/G,R/G,R/G datasheet.pdf
SENSOR PRESS ABSOLUTE 100PSI datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" 58A NM datasheet.pdf