Yageo 9T12062A73R2FBHFT
9T12062A73R2FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A73R2FBHFT
Brief Description
RES SMD 73.2 OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A73R2FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A73R2FBHFT
QUANTITY
9T12062A73R2FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A73R2FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A73R2FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)73.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A73R2FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A73R2FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A73R2FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A73R2FBHFT
MICROSCOPE DSZ-44 W/BOOM STAND datasheet.pdf
RES SMD 0.24 OHM 1% 0.6W 2010 datasheet.pdf
IC 8 CHANNEL DAC S/O 20-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES 223 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf