Yageo 9T12062A7501CAHFT
9T12062A7501CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A7501CAHFT
Brief Description
RES SMD 7.5K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A7501CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A7501CAHFT
QUANTITY
9T12062A7501CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A7501CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A7501CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A7501CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A7501CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A7501CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A7501CAHFT
RES SMD 3.6M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONV DC-DC 15W 48VIN 12VOUT SGL datasheet.pdf
IC XDCP 32-TAP 10K 3-WIRE 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.69M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 1.27M OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf