Yageo 9T12062A7692BBHFT
9T12062A7692BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A7692BBHFT
Brief Description
RES SMD 76.9K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A7692BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A7692BBHFT
QUANTITY
9T12062A7692BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A7692BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A7692BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)76.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A7692BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A7692BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A7692BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A7692BBHFT
PHOTOTRANSISTOR IR GULL WING 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X26MM 230VAC TERM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 576 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
BARRIER BLOCK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf