Yageo 9T12062A7693BBHFT
9T12062A7693BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A7693BBHFT
Brief Description
RES SMD 769K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A7693BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A7693BBHFT
QUANTITY
9T12062A7693BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A7693BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A7693BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)769k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A7693BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A7693BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A7693BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A7693BBHFT
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES MO 1/2W 2 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC DO214AB datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BLACK 2500' datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Free Hanging (In-Line) Wire Wrap datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
IC FPGA 480 I/O 896FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
AB 47C 46#16, 1#12 PIN RECP datasheet.pdf
33000UF 16V 35X40MM 85C 12000H datasheet.pdf