Yageo 9T12062A7693CBHFT
9T12062A7693CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A7693CBHFT
Brief Description
RES SMD 769K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A7693CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A7693CBHFT
QUANTITY
9T12062A7693CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A7693CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A7693CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)769k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A7693CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A7693CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A7693CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A7693CBHFT
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 20% 1905 datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 25.8K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN DEFLECTOR datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.35A 210 MOHM datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 15ppm 18pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf