Yageo 9T12062A76R9CAHFT
9T12062A76R9CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A76R9CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 76.9 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A76R9CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A76R9CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A76R9CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A76R9CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A76R9CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)76.9
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A76R9CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A76R9CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A76R9CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A76R9CAHFT
CABINET TURNKEY 84.06"X22X30.75" datasheet.pdf
IC SMART CARD INTERFACE 24SSOP datasheet.pdf
RES SMD 66.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN 1.6/5.6 JACK 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 2.6A 100 MOHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 450MA 780 MOHM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A 240VAC 32VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES 4.27K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
INSULATION MONITORING RELAY datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf