Yageo 9T12062A76R9DBHFT
9T12062A76R9DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A76R9DBHFT
Brief Description
RES SMD 76.9 OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A76R9DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A76R9DBHFT
QUANTITY
9T12062A76R9DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A76R9DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A76R9DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)76.9
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A76R9DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A76R9DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A76R9DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A76R9DBHFT
FIXED IND 27NH 400MA 298 MOHM datasheet.pdf
PERSONALITY KIT AE5 datasheet.pdf
CBL RIBN 24COND 0.050 BLACK 300' datasheet.pdf
CON PWR JCK 1.0 X 3.8MM KNKD PIN datasheet.pdf
IC REG LDO 2.1V 0.1A SOT89-5 datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 20% 440VAC RAD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 56 OHM 1% 5W datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 21.38"W datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT SKT datasheet.pdf